KONST / Litografier / Färglitografi 10638190
*
nr 1063 8190
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Ulf Wahlberg (f. 1938), Hundar, 1983, bladets mått: 50x40
Kondition: oramad
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 18:06:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 10:08:48
1
300 kr
17/10 18:00:21
2
Vinnande bud
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv färglitografi grafik hund hundar hundmotiv litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Ulf Wahlberg
Kondition: oramad
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Ulf Wahlberg
nr 1063 8190
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Ulf Wahlberg (f. 1938), Hundar, 1983, bladets mått: 50x40
Kondition: oramad
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 10:08:48 | 1 | 300 kr |
17/10 18:00:21 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1938.Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv färglitografi grafik hund hundar hundmotiv litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03